Вступна кампанія-2016: що потрібно знати кримчанам
2016-05-24 07:27:57

Новий міністр освіти України Лілія Гриневич зробила неможливе – те, чого добивались громадські організації з самого початку окупації Криму. Міністерство освіти і науки України разом із представниками громадських організацій, ректорами вишів розробило документ, який вносить революційні зміни в освітнє поле анексованого півострова – «Порядок прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які живуть на тимчасово окупованій території України».

Відповідно до пропонованого Порядку, дітям із тимчасово окупованого Криму відкривається новий, значно простіший шлях для отримання атестатів і вступу до вищих навчальних закладів або ПТУ на території материкової України. Для отримання українського документа про освіту кримчанам потрібно скласти лише два іспити у формі державної підсумкової атестації (українська мова та історія України), а для вступу до ВНЗ – один іспит. І все. Єдине, що засмучує, – те, що це, можливо, буде лише в семи вишах (у Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Харкові та Херсоні). У Києві це буде Таврійський Національний Університет, а в інших містах поки не відомо.